PKK’dan kaymakamlığa roketatarlı saldırı

VAN’ın Bahçesaray Kaymakamlığına dün gece PKK’lı teröristler roketatar ve otomatik silahlarla ateş açtı. Saldırıya askerin anında karşılık vermesi üzerine teröristler kaçtı.
Bahçesaray Kaymakamlığı’na dün gece PKK’lı teröristler tarafından roketatar ve otomatik silahlarla saldırı düzenledi. Yapılan saldırıya güvenlik güçleri anında karşılık verdi. Çatışma sırasında teröristlerin attığı 2 roketatar mermisinden biri kaymakamlık makam odasına düştü.

Çatışma bölgesine takviye birliklerin sevk edilmesiyle, 5- 6 kisi oldukları tahmin edilen teröristler kaçtı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede başlatılan operasyon sürüyor.

MAKAM ODASI HASAR GÖRDÜ

PKK’lı teröristlerin dün gece yaptıkları saldırıda Kaymakamın makam odası hasar gördü. Otomatik silahlarla ateş açılmasının ardından atılan roketatar mermilerinden biri pencereden Kaymakamın makam odasına düştü. Rekotatar mermisinin içerde inflak etmesi sonucu ise odanın tavanı ve mobilyalarında hasar meydana geldi. Saldırıya polisler ile askerlerin anında karşılık vermesinden sonra kaçan 5-6 teröristin etkisiz hale getirilmesi için bölgede başlatılan hava destekli operasyon ise sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir