Milli Savunma Bakanı Işık: 3 askerimiz DEAŞ’ın elinde

IŞİD’in elindeki Türk askerleri hakkında açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Şu ana kadar 3 tane askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğuna yönelik bilgimiz var” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nca İzmit’te düzenlenen 95. Daraltılmış İl Danışma Meclisi ve Mahalle Başkanları Toplantısı’na katılan Bakan Işık, Suriye’nin kuzeyinde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Operasyonların devam edeceğini belirten Işık, “Şu ana kadar 3 askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğuna yönelik bilgimiz var. Evet, 3 askerimizin DEAŞ’ın elinde olduğunu değerlendiriyoruz ancak bundan öteki tüm yorumlar teyit edilmiş bilgi değildir. Bilgiler teyit edilmeden de bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini söylüyoruz. Bir konunun özellikle altını çizmek istiyorum. Bu ülkede, bu kritik süreçte bölgemizde bütün dengelerin değiştiği, bütün kartların yeniden karıldığı bu dönemde herkesin sorumlu davranması gerekiyor. Bir taraftan terör örgütlerinin Türkiye’yi çekmek istediği tuzaklara karşı hepimiz çok dikkatli olmalıyız, diğer taraftan da birliğimizi ve beraberliğimizi bozacak hiçbir harekete girişmemeliyiz, tevessül etmemeliyiz, hatta hukuk çerçevesinde müsaade etmemeliyiz. Bu, Türkiye için çok önemli. Sorumluluk sahibi olmanın tam zamanı. Aklıselim ile hareket etmenin zamanı, sağduyuyu elden bırakmamanın zamanı” diye konuştu.

‘EN KRİTİK YER DEAŞ’TAN TEMİZLENDİ’

Işık, “Bir yanda El Bab’da askerlerimiz kahramanca mücadele ediyor. Şu anda Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Allah’a hamdolsun El Bab’ın en kritik yeri olan Hastane Tepesi’ni DEAŞ’tan temizledik. En kritik nokta ele geçirildi ama önümüzde daha yapacak işlerimiz var” dedi.

Dün, IŞİD tarafından yayımlanan bir videoda 2 Türk askerinin yakılarak katledildiği, 2 askerin de kafalarına kurşun sıkılarak öldürüldüğü iddia edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir