Macbook’u Bırak Surface Al!

Microsoft ile Apple arasındaki rekabet giderek artarken Microsoft’tan çok önemli bir açıklama geldi.

Microsoft geçtiğimiz günlerde yaptığı tanıtım ile birlikte yeni Surface modellerini görücüye çıkarırken bu modellerin daha fazla kişi tarafından tercih edilmesi adına özel bir kampanya başlattığını duyurdu. İşin en dikkat çeken detayı ise bu kampanyanın hedefinde direkt Apple’ın olması.

Microsoft Ve Apple Yeniden Karşı Karşıya

Apple ile Microsoft özellikle bilgisayar sektöründe karşı karşıya gelirken Apple’ın yıllardan beri piyasada olan MacBook serisine karşın Microsoft Surface serisi ile cevap vermeye çalışıyor. Üstelik yapılan tanıtımlar ile birlikte bilgisayarlarda yüksek özelliklerini yer aldığı ve böylece pek çok işin sorunsuz bir şekilde bilgisayarlarda yapılabileceği görüldü.

Bu hamle ile iki marka karşı karşıya geldiği gibi şu anda pastadan daha fazla pay alabilmek adına birbirine karşı mücadele veriyor. Fakat bu yarışta Microsoft şartları kendi lehine iyileştirilmiş görünüyor. Yapılan tanıtımlar ile birlikte dünya genelinde tüm dikkatler Microsoft üzerinde toplanırken, Apple cihazlarını kullanan kullanıcılara önemli bir çağrı yapıldı. Apple MacBook serisine sahip kullanıcıların bu cihazı gözden çıkarmayı kabul etmesi ve yeni bir Microsoft ürünleri satın alması halinde firma tarafından 650 dolarlık bir indirim uygulanacak.

Bu bakımdan Apple MacBook modellerinin bırakılması ve yeni bir Microsoft ürünü alınması adına kullanıcılar özel hediyeler ile birlikte teşvik ediliyor. Hediyenin kullanıcılarda ne kadar etkisi olacağı bilinmese de önümüzdeki dönemlerde yapılacak satışlar ile birlikte iki markanın yarıştaki son durumu görülebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir