Düğünde canlı bomba saldırısı!

Suriye’nin haseke kentinde 1 düğün salonunda meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 22 kişi öldü 33 kişi yaralandı.

Salah Mahallesi’ndeki canlı bomba saldırısı saat 21.00 sıralarında Haseke – Kamışlo yolu üzerinde bulunan bir düğün salonunu hedef aldı.

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 22 kişi hayatını kaybetti, 33 kişi de yaralandı. Gazeteci Jindar Abdulkadir, saldırganın kentin kuzeyinde bulunan Senabil Düğün Salonu’nun önünde üzerindeki bombayı patlattığını belirtti.

Edinilen bilgiye göre, bazı yaralılar Kamışlo Devlet Hastanesi’ne sevkedildi. Kentteki tüm hastanelerin yetkilileri yaralılar için acil kan çağrısında bulunduğu öğrenildi.
BELEDİYE BAŞKANI: 22 ÖLÜ 33 YARALI VAR

Sputnik’e konuşan Haseke Belediye Başkanı Muhammed Zaalan Ali, intihar saldırısında en az 22 kişinin hayatını kaybettiğini, 33 kişinin de yaralandığını söyledi. Ölü sayısının artmasından endişe edildiğini belirten Belediye Başkanı, “İntihar bombacısı düğünün resepsiyon salonuna 400 metre mesafede kendisini patlattı” dedi.

Kaynaklar, patlamayla ilgili detaylı bilgi vermezken, olayın intihar eylemi olduğunu kaydetti. Yaralıların kentteki ve Kamışlı’daki hastanelere kaldırıldığını aktaran kaynaklar, patlamanın ardından kente giriş ve çıkış yapan araçların kontrol edildiğini ifade etti.
Bu arada Suriye resmi haber ajansı SANA’da patlamayı doğrulayarak, saldırıyı terör gruplarının gerçekleştirdiğini savundu.
Arap, Kürt ve Hristiyanların yaşadığı Haseke kentinin büyük bölümü PYD’nin, bir bölümü de Suriye ordusunun elinde bulunuyor. YPG ve Suriye ordusu geçtiğimiz yılın Mayıs ayında IŞİD’i kentten tamamıyla çıkartmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir