Arda Turan’a tarihi ceza yolda!

Başakşehir’in Sivasspor ile 1-1 berabere kalarak zirve yarışında çok kritik 2 puanı bıraktığı mücadelenin son dakikasında Arda Turan kırmızı kart gördü.

1-1 sona eren Başakşehir – Sivasspor maçının son dakikasında hakeme yaptığı hareket nedeniyle kırmızı kart gören Arda Turan, çok ağır bir ceza ile karşı karşıya kaldı.

Başakşehir’in Sivasspor ile 1-1 berabere kalarak zirve yarışında çok kritik 2 puanı bıraktığı mücadelenin son dakikasında kırmızı kart gören Arda Turan, ağır bir ceza alma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Son dakikada yardımcı hakem Sezer tam’a fiziki müdahalede bulunan ve sonrasında da tepkisini yumruk yaparak gösteren Arda Turan, geçmişte Engin Baytar’ın Cüneyt Çakır’a yaptığı harekete benzer şekilde 8 maç ceza alabilir.

Kurul Arda Turan’ı, Engin Baytar’da olduğu gibi saldırıdan sevk ederek cezalandırabilir. Engin, Fenerbahçe maçında Cüneyt Çakır’a yaptığı hareket sonrasında ‘saldırı’dan 8 maç ceza almıştı.

Futbol Disiplin Talimatı’nın 44. maddesindeki ‘Saldırı’ başlığında, ‘Saldırının TFF mensuplarına veya müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde futbolculara 10 ila 15 müsabakadan men cezası verilir’ ifadeleri yer alıyor.

Minimum ceza 10 maç olarak görülmesine rağmen, Engin Baytar emsalinden yola çıkarak Arda Turan’a 8 maç ceza çıkması muhtemel gözüküyor.

SÖZLERİNDE HAKARET VARSA +3-5 MAÇ!

Öte yandan bu cezanın yanında Arda Turan’ın kırmızı kart sonrası hakeme yönelik sözleri, raporda sportmenliğe aykırı, tehdit veya hakaret içeriyorsa, 3-5 maç arasında ceza alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir