Yıllarca bebek bekleyen ailenin hayalleri acıya dönüştü

Yıllarca Çocuk İstediler, Çocuklar Hasta Doğunca Hayalleri Acıya Dönüştü..

Yıllarca çocuk hasreti çeken Ali ve Semiha Aydın çiftinin aldıkları müjdeli haberin mutluluğu kısa sürdü. Üçüz bebeklerinden birini doğumda kaybeden çiftin diğer iki çocuğu yürüyemiyor.

Yıllarca çocuk hasreti çeken Ali ve Semiha Aydın çiftinin aldıkları müjdeli haberin mutluluğu kısa sürdü. Aydın çifti, uzun süren tedavinin ardından tek çocuk beklerken üçüz sahibi oldu ancak, bir bebeklerini doğumun ardından kaybederken diğer iki bebeklerinde ise ciddi sağlık sorunları ortaya çıktı.

ÜÇÜZLERDEN BİRİ DOĞUMDAN HEMEN SONRA ÖLDÜ

Anne Aydın’ın, hamileliğinin altıncı ayında erken doğumla dünyaya getirdiği ikisi kız, biri erkek üçüz bebeklerinden birini doğumdan hemen sonra yaşamını yitirdi.

İKİ BEBEĞİN DE CİDDİ HASTALIKLARI VAR

Bir bebeğinin kangren nedeniyle bacağı kesilirken, bir diğerine ise kas yetersizliği teşhisi konuldu. Haftanın belirli günlerinde tedavi için hastaneye gitmek zorunda olduklarını anlatan Aydın, hayırseverlerden yardım bekliyor.

YARDIM EDİLMEZSE İKİ ÇOCUK DA YÜRÜYEMEYECEK

Bebeklerinden birisinin doğumdan hemen sonra hayatını kaybetmesinin acısını diğer iki evladıyla dindirmeye çalıştığını ancak bu kez de acılarının üstüne başka acıların eklendiğini belirten Semiha Aydın, yardım eli uzanmaması durumunda iki çocuğunun asla yürüyemeyeceğini kaydetti.

KIZ ÇOCUĞUNUN BACAĞI KESİLDİ

Burak ve Dilara ismini koydukları çocuklarının tedavisi için çalmadıkları kapı bırakmadıklarını vurgulayan Semiha Aydın, şöyle devam etti: “6 aylıkken erken doğum yapmıştım ve bebeğimin birini doğum sonrası kaybettim. Dilara’nın sağ bacağına kateter takıldı ve bir hafta sonra ne olduğunu anlamadan ayağı kangren oldu. Mecburen kızımın bir bacağı kesildi.”

ERKEK ÇOCUKTA KAS YETERSİZLİĞİ ÇIKTI

Acılı anne Aydın, “Burak’a hipertansiyon teşhisi konuldu. Kasları zayıf olduğu için fizik tedaviye girmesi gerektiği ancak fizik tedaviyle normale dönebileceği söylendi. Haftanın dört günü fizik tedaviye gitmek zorundayız ama maddi imkanlar yetmiyor. Bu şartlarda Burak’ın tedavisi de zor yürüyor ve bir yardım eli uzanmazsa oğlum asla yürüyemeyecek. Sadece Burak değil kızım da aynı kaderi yaşıyor. Yardım eli uzanmazsa çocuklarım asla yürüyemeyecek” diye konuştu.

ERDOĞAN VE AKDAĞ’A SESLENDİ: ELİMİZDEN TUTUN

Anne Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:
“Kızımın koşmasını, oynamasını istiyorum. Dilara’nın yürümesi için protez bacak gerekli ama sesimizi kimseye duyuramadık. Cumhurbaşkanımız çok iyi bir insan, herkesin elinden tuttuğunu biliyorum. Düşenin dostu olan bir cumhurbaşkanımız var. Her annenin olduğu gibi ben de çocuklarımın yürümesini istiyorum. Dilara bir bacağı olmamasına rağmen ayağa kalkıp yürümek, koşmak istiyor. Diğer çocukların yanına gitmek isterken, ‘anne bırak beni’ demesi canımı acıtıyor. Parka götürüyorum diğer çocuklar merdivenleri çıkarken o bakıyor, ben kahroluyorum. Tek dileğim diğer çocuklar gibi parkta oynaması. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Recep Akdağ ve işadamlarına sesleniyorum. Bizim gücümüz belli elimizden tutun çocuklarım koşup oynasın.”
Baba Ali Aydın ise eşinin hamileliği döneminde karşılaştığı sürprizlerle sevinçlerinin ve hüzünlerinin birbirine karıştığını, her kontrole gittiklerinde ayrı bir heyecan yaşadıklarını anlattı.

“HAYALLERİMİZ DE HAYATIMIZ DA ALT ÜST OLDU”

Eşinin hamile kaldığını öğrendiğinde sevinçten ne yapacağını bilemediğini, ilk kontrolde bir, daha sonraki kontrollerde ise üç bebeklerinin olacağını öğrenince çok mutlu olduklarını ama bu mutluluklarının uzun sürmediğini 6 aylıkken eşinin erken doğum yaptığını kaydeden Ali Aydın, “Zaten olanlar doğumdan sonra oldu ve hayatımız da hayallerimiz de alt üst oldu.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir