WhatsApp’dan Bir Yenilik Daha!

Kullanıcıları Etiketleme Özelliği Geliyor..

İşte Detaylar ;

Dünyada kullanılan en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, çok yakında etiketleme özelliğini kullanıma sunacak.

Bilindiği üzere WhatsApp son zamanlarda yenilikleriyle kullanıcılarını memnun eden sohbet uygulması yine yeni bir özellikle karşımızda. Şu anki özelliği ise henüz test aşamasında olan Twitter’ın bir özelliği olan mention sistemini kullanıcılarına sunacaktır.

Twitter’da bu özelliği attığımız bir tweet’te bahsetmek istediğimiz kişinin kullanıcı adını @kullanıcıadı (örn: @gundemseyri) şeklinde yazarak kullanıp kendisiyle iletişim kurmuş oluyorsunuz.

KİŞİ KENDİSİNDEN SÖZ EDİLDİĞİNDE HABERİ OLACAK
WhatsApp’ta bu özelliğin güzelliğin fark etmiş olmalı ki özellikle grup konuşmalarında arkadaşlarını ilgilendiren konuşmalar olduğunda Twitter’da olduğu gibi kullanıcının adını yazara kişinin kendisinden söz edildiğinden haberi olacaktır.

NE ZAMAN KULLANILACAĞI HENÜZ BELLİ DEĞİL

Henüz ilk testleri yapılan bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil ancak özellik gerçekten fazla fazla işe yarayacaktır.

Resimde bir arkadaşınız bir grupta sizden bahsettiğinde WhatsApp’ın sizi o gruba davet edebileceği bir link göndermesi de görülecektir. Bu aynı zamanda da kurduğunuz bir grubun linkini katılmasını istediğiniz bir arkadaşınıza direkt olarak gönderip onu gruba davet edebileceğiniz anlamına gelmekte.

Özelliğin ne zaman gelebileceği hakkında net bilgi yok ama WhatsApp’ın yeni özellikler için yaptığı testler fazla uzun sürmüyor bu yüzden çok uzun sürmemesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir