Üç gündür haber alınamayan Bana’dan haber geldi

Kuşatma altındaki Halep’te Cumartesi gününden beri haber alınamayan Bana el Abed, akşam saatlerinde video paylaştı. El Abed “Bize dua edin” diyerek yardım istedi.

Suriye’nin Halep kentinde yaşananları sosyal medya hesabından paylaşan ve Cumartesi gününden bu yana haber alınamayan 7 yaşındaki Bana el Abed, dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda, “Bize dua edin” diyerek yardım istedi.

PAYLAŞIMLARI YAŞANAN DRAMI GÖZLER ÖNÜNE ATTI

Rejim ve Rus güçlerinin acımasızca bombaladığı Halep’te masum siviller her gün hayatlarından oluyor. Bombardımana rağmen hayatta kalmayı başaran masum halk ise hastalıkla mücadele ediyor. Gece gündüz bombardıman altında olan Halep’te yaşayan Bana el Abed, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla kentte yaşanan dramı gözler önüne seriyor.

“BİZE DUA EDİN” DEMİŞTİ

7 yaşındaki Bana el Abed, Halep’te saldırı altında olduklarını sosyal medya hesabından “Bize dua edin” diyerek duyurmuştu. Ancak Cumartesi gününden bu yana kendisinden haber alınamıyordu. Bana el Abed, dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda “Saldırı altındayız. Gidecek hiçbir yer yok. Her dakika ölüm gibi. Dua edin, hoşçakalın” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir