Sesi duyunca meraklanıp baktı, feryat içinde yardım istedi

Adana’da 4 ay önce cezaevinden çıkan Erdoğan Bilir, silahla intihar etti. Silah sesi üzerine odaya koşan ve babasını kanlar içinde gören Bilir’in kızı feryat içinde yardım istedi.

Adana’da 4 ay önce cezaevinden Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında çıkan Erdoğan Bilir, 16 yaşındaki kızının yanında tabanca ile kendini vurarak intihar etti. Olayı duyunca çalıştığı hastaneden eve gelen kadının sözleri herkesin yüreğini dağladı.

BABASINI KANLAR İÇİNDE GÖRDÜ

Olay Yüreğir ilçesine bağlı Levent Mahallesi 1853. Sokak’taki bir evde meydana geldi. Yaklaşık 4 ay önce cezaevinden Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında çıkan Erdoğan Bilir, sabah 1 yaşındaki oğlunu eşi Ayşegül Bilir Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalıştığı için bakıcısına götürdü. Oğlunu bırakan baba, eve gelip not yazdıktan sonra 16 yaşındaki kızı I.B. okula gitmek için hazırlık yaparken tabanca ile başına ateş etti. Tabanca sesini duyan kız çocuğu odaya girdiğinde babasının kanlar içinde yattığını görünce çığlık attı. Kızın çığlığı üzerine eve gelen komşuları, hemen sağlık ve polis ekiplerine haber verdi.

MAHALLELİ, ÇIĞLIKLARA KOŞTU

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Bilir’in hayatını kaybettiğini belirledi. Polis olayla ilgili araştırma başlatırken, ‘baba’ diyerek feryat eden kız çocuğunu mahalleli sakinleştirmeye çalıştı. 1 yaşındaki çocuğu ise bakıcısı ve komşuları evden uzak tutmaya çalıştı. Markete götürülen çocuk burada bir süre bekletildi. Daha sonra dışarı çıkartılan küçük çocuğun “baba, baba” diye seslenmesi herkesin yüreğini sızlattı.

EŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENEN KADIN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Bilir’in hastanede çalışan eşine de kocasının rahatsızlandığı söylenerek eve gelmesi istendi. Haberi alır almaz eve koşan genç kadın, polis ve ambulansları gördüğünde şok oldu. Gözyaşlarına boğulan genç kadın, “Eşimi görmek istiyorum. Erdoğan nerede, neden burada yok.” diye feryat etti. Polis inceleme yaptığı için eve girmesine izin verilmeyen genç kadının “Erdoğan ölmedi deyin. Yapma Erdoğan, neden yaptın Erdoğan. Bırakın son kez göreceğim eşim.” diye ağıt yakması herkesin yüreğini dağladı. Polisin incelemesinin ardından cenaze otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir