LG Türkiye’den açıklama!

LG ,Türkiye’den çekiliyor mu haberimizden sonra LG Türkiye’den açıklama geldi. Bakalım LG’nin Türkiye operasyonu nasıl devam edecek?

LG’den bu iddialara yanıt gecikmedi.

LG Türkiye’nin açıklaması

“LG Electronics Türkiye olarak, son zamanlarda ülke koşullarındaki değişikliklere adapte olmak amacıyla bazı yapısal değişimler gündeme gelmiştir. Ancak bu kesinlikle, LG Türkiye’nin, Türkiye pazarından çekilmesi anlamına gelmemektedir.

LG, Türkiye pazarının 3 kıtanın merkezinde bulunması ve kaliteli işgücüne sahip olması sebebi ile çok önemli olduğunu bilmekte; bu yönde yatırımlarını artırarak faaliyetlerini devam ettirmektedir. Bu konudaki ciddiyetimiz, 2017 Ocak ayında gerçekleştireceğimiz yatırımlar ile de anlaşılacaktır.

LG Electronics’in Türkiye operasyonlarını sona erdireceği yönünde çıkan bazı asılsız haberlerin aksine, LG olarak Türkiye’deki operasyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğimizi kamuOyunun bilgisine sunarız.”

Peki ne olacak?
LG tarafından yapılan açıklamaya da baktığımızda 2017 yılında LG tarafında operasyonel değişiklikler olacak. Fakat bu değişiklikler hakkında henüz net bir açıklama yok. Operasyonel değişimlerin kapsamını henüz bilmiyoruz. Açıklamaya göre 2017 yılının başında ne gibi değişikliklerin yapılacağı netleşecek. Biz de haberlerimizle gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir