Galatasaray Kulübü, Sabri ve Hamit ile sözleşme yeniledi

GALATASARAY Kulübü, futbolculardan Sabri Sarıoğlu ve Hamit Altıntop ile sözleşme yeniledi.

Galatasaray Sportif A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen yazılarda Sabri Sarıoğlu ve Hamit Altıntop’un sözleşmelerinin yenilendiği belirtilirken, futbolculara ödenecek ücretler de açıklandı.

Galatasaray Sportif A.Ş tarafından Sabri Sarıoğlu için yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcumuz Sabri Sarıoğlu ile şirketimiz arasında 2016-2017 sezonu için sözleşme yenilenmesi konusunda mutabakata varılmıştır. Buna göre 2016-2017 sezonu için futbolcuya net 1 milyon 250 bin Euro sabit transfer ücreti ödeyecektir (Oyuncunun bir önceki sezon sabit transfer ücreti 4 milyon 800 bin TL’dir). Kulüp bu dönem içerisinde Futbolcuya ayrıca, takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig müsabakalarında alacağı her bir puan için 5 bin Euro prim ödeyecektir. Bu primler, futbolcunun ilk 11’de oynadığı müsabakalar için yüzde 100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için yüzde 50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için yüzde 25 oranında ödenir. Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmaz” ifadesi kullanılırken, Hamit Altıntop ile ilgili açıklamada ise şöyle denildi:

“Profesyonel futbolcumuz Hamit Altıntop ile Galatasaray arasında 2016/2017 sezonunda geçerli olmak üzere bir yıl süreli yeni bir profesyonel futbolcu sözleşmesi imzalanacağından, futbolcu, Galatasaray’dan olan 1 milyon 373 bin 842,55 Euro alacağından gayrikabili rücu olarak feragat etmiş ve bu alacağından vazgeçmiştir. Futbolcu ile şirketimiz arasında 2016-2017 sezonu için sözleşme yenilenmesi konusunda mutabakata varılmıştır. Buna göre 2016-2017 sezonu için futbolcuya net 1 milyon 650 bin Euro sabit transfer ücreti ödeyecektir (Oyuncunun bir önceki sezon sabit transfer ücreti 2 milyon 750 bin Euro’dur). Kulüp, bu dönem içerisinde futbolcuya ayrıca ilk 11 kişilik kadroda oynadığı her TFF Süper Lig müsabakası için net 25 bin Euro değişken transfer (maç başı) ücreti ödemeyi taahhüt eder. Değişken transfer ücreti, futbolcunun 18 kişilik kadroya alınıp oyuna sonradan girdiği her resmi karşılaşma için yüzde 50 ve 18 kişilik kadroya alınıp oyuna girmediği her resmi karşılaşma için yüzde 25 oranında ödenir. Kulüp, bu dönem içerisinde futbolcuya ayrıca takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig müsabakalarında alacağı her bir puan için 5 bin Euro prim ödeyecektir. Bu primler, futbolcunun ilk 11’de oynadığı müsabakalar için yüzde 100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için yüzde 50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için yüzde 25 oranında ödenir. Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir