Engelleyen numara nasıl öğrenilir? Birinin beni engellediğini nasıl anlarım …

Karşıdaki kişi tarafından engellendiğinizde telefonu sürekli meşgul çalar. Ama yine de emin olmak için sağlama yapmanız da fayda var.

Yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık;

Kısa mesaj göndermeyi deneyin
Karşıdaki bir kişinin sizi engellediğini birkaç yöntemle kolayca anlayabilirsiniz. Örneğin iOS ya da Android cihazlarınızdan kısa mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz. Ancak iki sistemin çalışma şekli farklıdır. iOS’un mesajlaşma uygulaması Android’e kıyasla bu konuda daha fazla hassasiyet gösteriyor.

Eğer iOS tabanlı cihazınızdan karşı tarafa SMS gönderirseniz önünüzde iki seçenek olacaktır. Bunlardan biri ”Teslim Edildi”, diğeri ise ”Okundu”. İlki mesajınızın gönderildiğini fakat teslim alınmadığını belirtirken, ikincisi ise mesajın karşıdaki kişi tarafından alındığını gösterir. Peki engelleyen numarayı öğrenmeyi bu noktada nasıl öğreniriz?

Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen her iki bildirimle de karşılaşmıyorsanız haberler kötü demektir. Zira karşı taraf artık sizi engelledi ve ona ulaşmanız imkansız. Fakat küçük de olsa bir ihtimal daha var. Eğer karşı taraf telefonunu rahatsız etme moduna aldıysa, gönderdiğiniz mesajlar yine aynı şekilde alıcı tarafından görülmeyecektir. Ancak teslim edildi ve okundu bildirimlerini göremiyorsanız bu kesin olarak engellendiğinizi gösterir.

Android telefonlarda engelleyen numarayı öğrenme
Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız yine aynı durumla karşılaşabilirsiniz. Örneğin bazı Android telefonlar iOS gibi işlevlere sahiptir. Bazılarında ise birinin sizi engellediğini anlamak çok zordur. Dolayısıyla Android telefonlarda farklı bir yol izlemek gerekiyor.

Başka bir telefondan ara
Engelleyen numarayı öğrenme bazen çok daha basit olabiliyor. Örneğin birini farklı bir hat üzerinden aramak en kolay çözümdür. Eğer kendi telefonunuzdan aradığınızda karşı tarafın telefonu otomatik olarak meşgule düşüyorsa; ancak farklı bir numaradan aradığınızda telefon çalıyorsa bu, karşı tarafın sizi engellediğinin en iyi kanıtıdır.

Birilerinin sizi engelleyip engellemediğini anlamak yukarıdaki yöntemler ile ile çok kolay. Ancak aralarında en kolayı kesinlikle karşı tarafı farklı numaradan aramak olacaktır. Zira yabancı numaradan aranan bir kişinin telefonu, kapalı veya meşgul değilse mutlaka çalacaktır. Aksi durumda ise telefonun kapalı olduğu anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir