Deniz Ateş Bitnel FIFA listesinden çıkarıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2017 FIFA listesinde yer alacak hakemleri açıkladı.

TFF’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, 2017’de kokart takacak hakemlerin belirlendiği ve listenin FIFA ile paylaşıldığı belirtildi. FIFA’nın da onayladığı listede, geçen sezon oynanan Galatasaray-Trabzonspor karşılaşmasındaki yönetimi çok tartışılan ve futbolcu Salih Dursun’un da aynı maçta kırmızı kart gösterdiği Deniz Ateş Bitnel yer almadı. Toplam 33 Türk hakeminin bulunduğu liste şöyle:

FIFA hakemleri:

Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Mete Kalkavan, Ali Palabıyık, Alper Ulusoy ve Halil Umut Meler.

FIFA yardımcı hakemleri:

Bahattin Duran, Tarık Ongun, Mustafa Emre Eyisoy, Esat Sancaktar, Kerem Ersoy, Ceyhun Sesigüzel, Kemal Yılmaz, Mehmet Cem Satman, Serkan Olguncan ve Ekrem Kan.

FIFA futsal hakemleri:

Kamil Çetin, Ozan Soykan, Sabit Selvi ve Serhat Çelik.

FIFA plaj futbolu hakemleri:

Murat Ergin Gözütok, Yeliz Topaloğlu, Özcan Sultanoğlu ile Bülent Kökten.

FIFA kadın hakemleri:

Meliz Özçiğdem, Neslihan Muratdağı ve Dilek Koçbay.

FIFA kadın yardımcı hakemleri:

Deybet Gök, Sibel Yamaç Tamkafa, Betül Nur Yılmaz, Belgin Kumru.

FIFA futsal kadın hakemi:

Fatma Özlem Tursun.

Hakem semineri 7-12 Ocak’ta Antalya’da yapılacak

Bu arada Spor Toto Süper Lig hakemleri ve üst klasman yardımcı hakemleri ile Süper Lig gözlemcileri için devre arası seminerinin, 7-12 Ocak 2017 tarihlerinde Antalya’daki Calista Luxury Resort Otel’de yapılacağı açıklandı.

Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından düzenlenen seminere, MHK Eğitimcisi Roberto Rozetti, MHK yardımcı hakem eğitmeni Leif Lindberg, MHK eğitimcisi ve mentör Jorn West Larsen, MHK fitness danışmanı Werner Hensen ve fitness uzmanı Joshim Spitz katılacak. Ayrıca seminerde, 2014 Dünya Kupası final maçını yöneten İtalyan hakem Nicola Rizzoli hakemlere deneyimlerini aktaracak.

Seminer programı kapsamında ayrıca MHK eğitimcisi Roberto Rozetti, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri ile Kulüpler Birliği başkan ve üyelerine, Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemiyle ilgili sunum yapacak. Seminerde FIFA kokartı takacak hakemler için 11 Ocak Çarşamba günü saat 15.00’te tören düzenlenecek.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir