Damat Şokta!

İngiltere’de sade bir törenle evlenen çift düğün sonrası kabusu yaşadı. Damat sabah kalktığında eşinin cansız bedenini yatağında, hemen yanı başında buldu.
İngiltere’nin Kuzey Yorkshire şehrinin Richmond kasabasında bu ayın 13’ünde cuma günü, iki çocuklarının da hazır bulunduğu sade bir törenle evlenen Krzysztof Michalowski (34) ve Mariola Orzechowska (38) çifti düğün sonrası evlerine geçti. Düğün gecesinin sabahında karısının hala uyuduğunu gören Krzystof, bir yaşındaki kızı Veronica’yı beslemek için kalktı.

UYKUSUNDA GEÇİRDİĞİ SARA KRİZİNDEN ÖLDÜĞÜ SANILIYOR

Bebeği Veronica’yı doyurduktan sonra yatağa dönen Krzystof, karısının nefes almadığını fark etti. Telaşa kapılan adam hemen acil yardım hattını aradı ve karısına suni teneffüs yapmaya başladı. Olay yerine gelen sağlık görevlileri, talihsiz kadının hayatını kaybettiğini bildirdi. Daha sonra yapılan açıklamada, Mariola Orzechowska’nın sağlık görevlilerinin müdahalesinden saatler önce uykusunda geçirdiği sara krizinden dolayı yaşamını yitirdiği belirtildi.

KARISININ ÖLDÜĞÜNE İNANMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYOR

Polonya kökenli olan Krzystof, düğününün başına gelen en iyi şey olduğunu ifade etti. Genç adam; “Mariola gayet nazik biriydi. Hayatın zorluklarını ve geleceği düşünerek strese girdiğimde, bana bunları kafama takmamamı, anı yaşamamı söylerdi. Onun öldüğü hala bana gerçekmiş gibi gelmiyor.”

KADIN 20 YILDAN FAZLA BİR SÜREDİR EPİLEPSİ HASTASIYMIŞ

Krzystof, karısı Mariola’nın 20 yıldan fazla bir süredir epilepsiden muzdarip olduğunu, her ay ortalama 4-5 kere sara krizine girdiği için bir işte çalışamadığını açıkladı. Karısının ölümüyle iki çocuğu öksüz kalan üzgün koca; “Epilepsi gizli bir sakatlık. Epilepsi önemsiz görülen bir rahatsızlık. İnsanlar karımın engelli olduğunu düşünmüyordu. Çünkü herhangi bir aksaklık, terslik görmüyorlardı. Epilepsiyi, kriz gelene kadar görmezsiniz.” sözlerini dile getirdi.

DÜĞÜN VE CENAZE MASRAFLARI İÇİN DESTEK KAMPANYASI AÇILDI

Çiftin arkadaşları Justgiving.com adlı sitede bir bağış sayfası açarak aileye yardım için kampanya başlattı. Yardımseverler damadın düğün ve cenaze masraflarına destek için 5.800 sterlin topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir